PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki

 PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki Please do not spam on my forum. photo santaridesmiley.gif

Ogłoszenie

 


#16 2010-04-16 12:48:50

 Marzyciel

Stary Wyjadacz

Skąd: Alpha Centauri
Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 255
Punktów :   

Re: FILMY - warte obejrzenia




"Marzyciel" to cudowna opowieść...cudowna, mądra i wzruszająca. Niepowtarzalny i niezastąpiony Johnny Depp w roli głónej poraz kolejny pokazuje, że wysoki budżet nie jest konieczny do stworzenia wspaniałego obrazu. Jeszcze raz uniknę opowiadania fabuły by nie psuć wam oglądania filmu, który z całą pewnością Was zauroczy:)
Polecam gorąco:)


Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.

— Terry Pratchett

Offline

#17 2010-04-16 13:02:57

 Marzyciel

Stary Wyjadacz

Skąd: Alpha Centauri
Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 255
Punktów :   

Re: FILMY - warte obejrzenia




A teraz dla odmiany komedia. Z komediami i z ich polecaniem bywa ciężko. Mamy różne poczucia humoru i w inny sposób odbieramy tego typu produkcje. "Nie Zadzieraj z Fryzjerem" do komedia z gatunku "głupkowatych" - tak sam sobie ten rodzaj humoru określiłem...i choć zwykle nie bawi mnie taka amerykańska głupkowatość, przyznać muszę, że w tym przypadku ubawiłem się setnie. Adam Sandler konsekwentnie rozwija swój talent aktorski i komediowy, i daje tego dowód w tym właśnie filmie. Partneruje mu niesamowity John Turturro w roli komicznego czarnego charakteru.
Polecam, choć nie ośmielam się zapewniać, że będziecie rechotać przez 1,5 godziny...rzecz gustu oczywiście


Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.

— Terry Pratchett

Offline

#18 2010-04-16 13:07:34

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Legend of 1900 Trailer



produkcja: Włochy gatunek: Dramat, Muzyczny
data premiery: 2000-06-09 (Polska) , 1998-10-28 (Świat)
reżyseria Giuseppe Tornatore scenariusz Giuseppe Tornatore zdjęcia Lajos Koltai muzyka Ennio Morricone czas trwania: 125
Czysta samotność  (Ok 100%)   (kino)

Czysta samotność Wizualna i muzyczna doskonałość filmu Tornatore są dla widza równie ważne jak filozoficzne pytania, z jakimi zostawia go reżyser.
"1900: człowiek legenda" czaruje mocniej niż poprzednie dzieła Giuseppe Tornatore, a do tego jest dowodem artystycznej dojrzałości włoskiego reżysera. Oglądamy baśń, doznajemy olśnień i wzruszeń, przeżywamy momenty rozbawienia i trwożnych oczekiwań na rozwój akcji - a jednocześnie wciąga nas filozoficzny problem, odsłania swoje drugie dno, głębie jeszcze bardziej przepastnych otchłani myśli.

Widziałam ten film już kilka razy, ale chętnie do niego powrócę. Jako ciekawostkę dodam, że jedna scena z filmu jest bardzo podobna do sceny z filmu "Pianista", który niedawno był w TV [pisałyście na czaciku]. Moja zagadka: o jakie sceny chodzi? 


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#19 2010-04-21 23:06:12

 Marzyciel

Stary Wyjadacz

Skąd: Alpha Centauri
Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 255
Punktów :   

Re: FILMY - warte obejrzenia

Kac Vegas



Kac Vegas to kolejna głupkowata amerykańska komedia, którą chciałem Wam polecić. Dlaczego? Bo podczas gdy oglądając go zaśmiałem się tu i ówdzie, to przy napisach końcowych leżałem na podłodze rechotając wniebogłosy
Czy warto ten film obejrzeć? Myślę, że tak. Najlepiej przy drinku i zakąskach bo nie należy spodziewać się zawiłej fabuły - Kac Vegas jest jednym z tych filmów, które zupełnie nie wymagają myślenia. Jedni uważają to za wadę, inni za zaletę, a ja zgadzam się z nimi wszystkimi
Serdecznie polecam bo końcówka filmu to doskonały trening mięśni brzucha i twarzy


Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.

— Terry Pratchett

Offline

#20 2010-12-02 18:23:10

 Azara

Lady

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 915
Punktów :   

Re: FILMY - warte obejrzenia



Elizabeth Gilbert to trzydziestokilkuletnia, nowoczesna kobieta. Ma męża, wspaniały dom oraz dobrą pracę. Mimo to pewnej nocy leży nieszczęśliwa na podłodze w łazience i płacze, ponieważ stwierdza, że życie, które wiedzie nie jest tym, którego tak naprawdę pragnie i nie wie, co powinna z nim zrobić. W końcu decyduje się na rozwód, który jest bardzo bolesny i przez który popada w depresję. Jej kolejnym krokiem jest podróż do trzech państw zaczynających się na literę "I", a  mianowicie Italii, Indii oraz Indonezji. Jest to podróż w głąb siebie, aby przemyśleć swoje dotychczasowe życie, lepiej zrozumieć samą siebie i zdecydować, co zrobić dalej, aby zmienić swoje życie na lepsze. W rolach głównych: Julia Roberts, Javier Bardem.


Cierpliwy człowiek nawet kamień ugotuje.  http://www.en.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_in_dreams.gif

Offline

#21 2011-04-23 9:54:05

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia


Zdobywca Oscara, Nicolas Cage oraz charyzmatyczny Ron Perlman w filmie reżysera, takich kultowych obrazów jak „Kalifornia" i „60 sekund".

Epickie sceny bitewne w samym sercu brutalnego średniowiecza.

Po latach zaciętych walk dwaj wojownicy wracają do domu, gdzie zostają tylko zniszczenie, strach i głód. Starszyzna uznaje, że winę za czarną plagę, która ogarnęła miasto, ponosi młoda czarownica. Zapada decyzja, że jedyną szansą na przywrócenie ładu jest wykonanie starożytnego rytuału, który wyplewi przekleństwo z ich ziemi. Mężczyźni muszą eskortować wiedźmę do dalekiego klasztoru. W trakcie podróży zobaczą siły tak złe, że nawet diabeł nie mógłby ich powstrzymać. By ocalić nie tylko siebie, ale i ludzkość, rycerze muszą przejść przez coś gorszego niż sam środek piekła...

Nie wszystkie dusze będą zbawione...
Wyobraź sobie „Królestwo niebieskie", które otworzyło wrota piekieł!


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#22 2011-06-23 21:17:52

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Niedawno w temacie "Książki które warto przeczytać" pisaliśmy o "grze o tron" dziś polecam film o tym tytule. Czy warto obejrzeć? opowiem po dzisiejszym wieczorze bo na dziś ten film mam w planie ... ale zapowiada się nader interesująco. Zobaczcie trajler.


Gra o tron opowiada o krainie, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej niż żyje człowiek. Dwie potężne rodziny są uwikłane w śmiertelną grę, w której stawką jest panowanie nad Siedmioma Królestwami Westeros. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czteroma stronami Królestw, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidywalne konsekwencje. Głównym wątkiem serialu jest walka o władzę, a bohaterami są królowie i królowe, rycerze i renegaci. Akcja zaczyna się w momencie, w którym król Robert Baratheon prosi Lorda Eddarda "Neda" Starka, by pomógł mu rządzić królestwem po podejrzanej śmierci jego najbardziej zaufanego człowieka. W tym samym czasie na wschodzie zaczynają działać poważni konkurenci do tronu - nastoletnia księżniczka Daenerys Targaryen i jej brat Viserys, których rodzina rządziła Królestwem przed laty. Jednocześnie na rubieżach Królestwa na północ od Muru, który chroni Nocna Straż, następują dziwne i niepokojące wydarzenia.

Reżyseria: Brian Kirk, Daniel Minahan
Scenariusz: George R.R. Martin (również) (powieści "Gra o tron" i "Starcie królów"), Jane Espenson
Aktorzy: Sean Bean, Michelle Fairley, Kit Harington

Widziałam dwa docinki, nie oglądajcie tego z dziećmi!!! Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

... niezłe


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#23 2011-06-24 1:43:57

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Kolejna moja propozycja to Kod nieśmiertelności (2011 Source Code)



Pociąg. Obca kobieta, która zachowuje się, jakby znała cię pół życia. Sean – imię, które nic ci nie mówi, a którym wszyscy się do ciebie zwracają. W lustrze twarz, która nie jest twoją twarzą. Zanim zdążysz się zorientować, mija 8 minut i świat eksploduje. Odzyskujesz swoją tożsamość, ale niewiele więcej. Nie wiesz, gdzie jesteś i jak się tu znalazłeś. Przeżycia z pociągu okazują się cudzymi wspomnieniami, wspomnieniami osoby, która już nie żyje, została zabita w zamachu terrorystycznym. Twoim zadaniem jest wracać do tych wspomnień raz za razem, by ustalić tożsamość zamachowca. Jeśli uczynisz to na czas, uratujesz Chicago przed katastrofą  nuklearną. Nazywasz się Colter Stevens i jesteś uczestnikiem eksperymentalnego, ściśle tajnego programu pod kryptonimem Kod nieśmiertelności.
"Kod nieśmiertelności" to rasowe kino SF, stawiające kluczowe dla gatunku pytania. Pod względem rozrywkowym film robi nieco mniejsze wrażenie. Głównie za sprawą wtórności niektórych rozwiązań fabularnych. Więcej w nim  podobieństw do "12 małp" i "Deja Vu" niż elementów typowych dla unikalnego stylu reżysera jednak film okazał się satysfakcjonującą rozrywką.
Film obejrzałam dwa razy i za każdym razem odkrywałam coś nowego. Zobaczcie bo warto.


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#24 2011-06-24 2:03:32

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Zamieszczając Kod nieśmiertelności nie mogłam się oprzeć przed powrotem do filmu, który już dawno widziałam, a do którego warto powrócić.
To Thriller Sci-Fi Deja Vu o którym mowa w poprzedniej recenzji. Film godny polecenia, mnie osobiście zachwycił.



Każdy z nas doświadczył czym jest Déja Vu. Każdy chociaż raz spotykając obcą sobie osobę poczuł, że już wcześniej ją znał, lub odwiedzając nowe miejsce, od razu je poznał. Co jednak mogłoby się stać, jeżeli te tajemnicze odczucia w rzeczywistości okazałyby się ostrzeżeniem wysłanym z przeszłości, lub podpowiedzią przyszłości? W thrillerze wyprodukowanym przez słynnego Jerry'ego Bruckheimera, (Polska premiera filmu - 5 stycznia 2007) pewien agent FBI Denzel Washington podąża za głosem Déja Vu w trakcie prowadzenia śledztwa. To, co zdawało się być niewinnym żartem naszej pamięci, staję się szaleńczym wyścigiem o życie.


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#25 2011-06-24 3:13:05

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Jeden z moich ulubionych filmów do których warto wracać - Skazani na Shawshank
reżyseria i scenariusz:Frank Darabont, gatunek: Dramat, premiera: 16 kwietnia 1995 (Polska)

Jest wiele filmów, które potrafią wywołać ciarki na plecach bądź sprawić, że serce zaczyna bić szybciej lub że pierś wypełnia głęboki oddech. Znajdzie się także kilka produkcji, które wycisną z oczu łzy, albo wywołają szczery uśmiech na twarzy. Jeśli tak faktycznie jest, to jest to warte Twojej uwagi. Jednak tylko arcydzieło posiada wszystkie te rzeczy. Takim arcydziełem jest bez wątpienia film "Skazani na Shawshank", który widziałam wiele razy i z całą pewnością nie odmówię sobie przyjemności, by zobaczyć go ponownie. Jest to bowiem obraz oderwany od klimatu grozy i elementów nadprzyrodzonych, obraz który został zrozumiany przez widzów. Ludzie identyfikują się z tą historią jak z mało którą. Gdzieś w głębi upatrują w niej siebie, bowiem widzą człowieka, który walczy o swoją wolność, o prawdę i sprawiedliwość, która mimo iż tłamszona, zawsze zwycięża, i chcą wierzyć, że sami także tacy są.

Bez ani jednej zbędnej sceny Darabont opowiada niezwykłą historię o przyjaźni, która w więziennych arkanach przeżyła 20 lat. Reżyser odnajduje w niej nutkę poetyckiej sprawiedliwości zaprowadzającej porządek w świecie zdeprawowanym i zniszczonym.

Kiedy Andy zostaje skazany, sędzia wydający wyrok używa nader drastycznych słów "uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód". W takim psychicznym stanie Andy pozostaje nawet wtedy, kiedy współwięźniowie grożą mu i prześladują go. "Chciałbym powiedzieć, że walczył jak lew" powie Red, który dobrze wie, iż jego przyjaciel jest bity i gwałcony przez innych więźniów, w najbrutalniejszych scenach filmu. "Chciałbym móc tak powiedzieć, ale więzienie to nie bajka" doda później. W większości Hollywoodzkich "bajkach" ludzie to herosi, którzy potrafią się obronić. Jednak "Skazani na Shawshank" mają na siebie inną receptę. Dzięki nieśpiesznej i stonowanej narracji, Andy przybiera cechy samego filmu. Znosi wszystko to, co przyniesie mu los. Godzi się z nim, ale nie daje się zniszczyć. W końcu jak się okaże, los odwróci swój bieg i wynagrodzi Andy'emu jego pokorę. "Najzabawniejsze, że na wolności byłem prawym i uczciwym obywatelem. Więzienie zrobiło ze mnie oszusta". Andy się zmienia, ale to tylko przykrywka, bo człowieka niezłomnego nie można złamać, tak jak i zasady. Jego niezłomność pozwala mu sprzeciwiać się więziennemu systemowi, co widać w jednej ze scen, w której Andy puszcza poprzez gramofon na całe więzienie Mozarta. Dostaje miesiąc w izolatce, ale czuje, że dał kolegom jakąś cząstkę duszy i nadziei.
Dialogi w filmie są niczym muzyka Chopina dla uszu. Nie robią z widza idioty, opisując to co i tak widzimy na ekranie, żyją własnym życiem odsłaniając psychikę bohaterów. Opisują to, czego nie da się ukazać za pomocą obrazu. Zaliczam te monologi do najlepiej napisanych w historii.

Przyjrzyjmy się aktorstwu. Tim Robbins wcielający się w postać Andy'ego pomimo niezbyt wielkiego doświadczenia zagrał rolę swojego życia. Jego bohater to postać troszkę speszona, głęboko przeżywająca to, co go spotyka. Przeżywa on, przeżywa i widz. To chyba największe osiągnięcie na jakie stać aktora. Oczywiście Morgan Freeman nie pozostaje w cieniu. Red w jego wykonaniu pokazuje, jak życie w więzieniu ukształtowało jego psychikę. Trzyma jednak swój smutek na wodzy, nie dając nic po sobie poznać. Stać go nawet na ironiczne żarty "Jedyny winny w Shawshank".

"Skazani na Shawshank" to znakomicie opowiedziana historia z głębią ukrytą w fabule i bohaterach, przepełniona symboliką i niesamowitą wyobraźnią. Dzieło to dostarcza wiele inspiracji dla duszy i serca. Przypomina mi także, że nie ważne jak źle jest, nie wolno porzucać nadziei. Film Darabonta trwa 2 godziny i 20 minut, ale z Wami pozostanie już do końca.

Dziś wyjątkowo zamiast trajlera filmu zamieszczę teledysk z filmu do piosenki Emigrantów "Nawet tu". Niesamowite połączenie, a film zapewne pamiętacie.


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#26 2011-06-24 12:43:40

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Dla odmiany coś lekkiego. Drugim moim ulubionym gatunkiem jest film muzyczny. Dziś prezentuję Burleskę gatunek: Melodramat, Musical, reżyseria i scenariusz: Steve Antin
Nie jest to wprawdzie powalający film ale raz warto zobaczyć.
Takich filmów nie będzie się już  kręcić. "Burleska" odwołuje się bowiem do mitologii, która dziś nie ma już racji bytu. Jest sentymentalną podróżą w czasie, której symbolem jest wiecznie młoda Cher i kolorowy zawrót głowy na ekranie. To baśń o Kopciuszku i nie należy brać jej zbyt serio. Zwłaszcza dziś, kiedy młodzież ma inne sny o sławie.



Christina Aguilera może i nie jest najlepszą aktorką, ale ma niesamowity głos  i nie boi się go użyć. Cher wygląda zaś tak, jakby w ciągu ostatnich 30 lat nie tylko nie postarzała się, ale wręcz odmłodniała, śpiewać wciąż potrafi i całkiem słusznie została za to nagrodzona Złotym Globem. Cam Gigandet i Eric Dane dumnie prezentują dwa typy męskiej urody, zaś Stanley Tucci raz jeszcze okazuje się najlepszym przyjacielem podstarzałej kobiety. Wszystko to razem zostało pięknie skomponowane, tak że mimo ewidentnych wad łatwo jest "Burleskę" polubić.


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#27 2011-06-24 13:00:48

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Chicago reżyseria: Rob Marshall, scenariusz: Bill Condon, gatunek: Kryminał, Musical



Film Roba Marshalla odniósł w roku 2002 niebywały sukces, pomimo że zalicza się do, wydawałoby się, zapomnianego już dzisiaj nurtu klasycznego musicalu (w ostatnich latach powstał jedynie "Moulin Rouge!" z rewelacyjną Nicole Kidman). Ale obraz przekonuje nas, że musical ciągle żyje i ma się całkiem dobrze. "Chicago" to wspaniała opowieść, pełna intryg, zdrad i miłości.
Film wywołał wiele kontrowersji i zapoczątkował falę polemik i dyskusji o zasadności uhonorowania obrazu przez Amerykańską Akademię Filmową. Pomimo to, rzecz jest naprawdę godna obejrzenia, choćby w celu wyrobienia sobie własnego zdania.
Na szczególną uwagę, jak w przypadku wszystkich musicali, zasługuje ścieżka dźwiękowa - wszystkie piosenki są świetne, wprowadzają nas w klimat musicali ze "złotego okresu" lat 40. i 50., idealnie komponują się z całością obrazu, wplatają w akcję, która rozwija się z każdym kolejnym wersem.


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#28 2011-06-24 19:57:24

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: FILMY - warte obejrzenia

Dla miłośników lekkiego kina: Prince of Persia / Książę Persji: Piaski Czasu reżyseria: Mike Newell, scenariusz: Boaz Yakin, Carlo Bernard , gatunek: Fntasy, Przygodowy
Film na podstawie bestsellerowej gry. Wprawdzie nigdy w nią nie grałam ale film obejrzałam z przyjemnością. Wam również polecam bo warto.



Tip-top, ot co. Książę jest przystojny i zawadiacki, księżniczka piękna i rezolutna, szach mądry i dumny, a zły wuj – śliski niczym wąż. Sceny akcji zrealizowane zostały z polotem, zaś skrzące się dowcipem dyskusje trwają dokładnie tyle, ile trzeba. Doświadczony Newell z gracją ominął wnyki i nie przeładował utworu scenami imitującymi mechanikę rozgrywki. Owszem, mamy tu cyfrowo podrasowane popisy akrobatyczne, dynamiczne gonitwy po dachach i filmowy ekwiwalent logicznych zagadek, ale wszystko podane jest z umiarem, a dosłowne cytaty zostały zgrabnie wszyte w literacką tkankę scenariusza (jak "klasowe" sprzeczki Taminy i Dastana, odwołujące się bezpośrednio do relacji między bohaterami przedostatniej jak dotąd odsłony gry). Zapewniam, że tytułowe piaski, pozwalające cofnąć czas i odwrócić bieg niefortunnych wydarzeń, nie będą Wam po seansie potrzebne.   
Z uwagi na bogatą paletę kolorystyczną film prezentuje się wprost rewelacyjnie!


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#29 2011-09-12 11:53:23

Agmami

Gość

Re: FILMY - warte obejrzenia

polecam film " Wyspa tajemnic" (Shutter Island) tak naprawdę do końca nie wiadomo co jest prawdą a co urojeniem...

#30 2011-10-05 21:50:43

 Azara

Lady

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 915
Punktów :   

Re: FILMY - warte obejrzenia

Dla zakochanych ...           


Cierpliwy człowiek nawet kamień ugotuje.  http://www.en.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_in_dreams.gif

Offline

Forum PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki. Dziękujemy za wizytę. Jeśli się spodobało - zapraszamy ponownie :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.saifirani.pun.pl www.im2010.pun.pl www.undefeated.pun.pl www.poprostupascal.pun.pl www.robole.pun.pl