PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki

 PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki Please do not spam on my forum. photo santaridesmiley.gif

Ogłoszenie

 


#1 2009-02-22 0:30:29

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

ZDROWIE I URODA

Domowe sposoby na przeziębienie.

Grypa występuje bardzo często i jest choroba zakaźna wywoływana przez wirus grypy. Grypa nie jest zwykłym przeziębieniem. To poważna choroba, która nieleczona może prowadzić do skomplikowanych powikłań a w rezultacie także do śmierci. Wirus grypy ulega mutacji, więc co jakiś czas pojawiają się nowe jego szczepy.
Do rozpoznania grypy wystarcza jedynie własne obserwacje objawów. Przypominają objawy przeziębienia, np. gorączka, ból gardła i kaszel, ból głowy, katar i bóle mięśni. Są jednak intensywniejsze niż przy przeziębieniu. Ni można lekceważyć objawów grypy i należy skonsultować się lekarzem, jeśli objawy gwałtownie się nasilają i są długotrwałe. Nieleczona grypa prowadzi m. in. do zapalenia płuc.

Leczenie domowe

Najskuteczniejszym lekarstwem jest leżenie w łóżku. Osoba chora powinna spożywać więcej płynów i płukać gardło woda z solą lub mocna herbatą. Warto stosować leki przeciwgorączkowe i aerozole udrażniające drogi oddechowe. Jeśli gorączka u chorego wzrośnie do 39,5oC należy wezwać lekarza. Pomocne mogą być również gorące kąpiele, które rozluźnią obolałe mięśnie. Zaleca się również picie herbaty z cytryną lub sokiem malinowym oraz bulionu.

Szczepienia przeciw grypie

Szczepienia mogą zapobiec infekcjom grypy, zwłaszcza u osób podwyższonego ryzyka, czyli osób po 65. roku życia, cukrzyków, astmatyków, osób z chorobami nerek, serca i płuc.
Szczepić trzeba się co roku i najlepiej jest to zrobić w październiku lub listopadzie.


http://anna.katowice.w.interia.pl/gg/kranke.gif

Herbata na rozgrzewkę :
2 łyżeczki czarnej herbaty liściastej ( Np. Dilmah) ,¾ filiżanki wrzątku ,25 ml nalewki wiśniowej. Czajniczek wyparzyć wrzątkiem i postawić na czajniku lub nad podgrzewaczem . Wsypać suchą herbatę i zostawić na 3 minuty . Herbatę w czajniczku skropić wrzątkiem ( 1-2 łyżeczki ) i zostawić by rozwinęła liście ok. 3 minut . Wlać do czajniczka ¼ szklanki wrzątku i ponownie zostawić na 3 minuty . Dolać pozostałe 2/4 filiżanki wrzątku i odstawić esencję na 5 minut. W tym czasie wyparzyć filiżankę wrzątkiem , by była ciepła. Wlać herbatę i dolać do niej 25 ml nalewki wiśniowej .
http://anna.katowice.w.interia.pl/gg/pielegniarka.gif

Napar z kwiatu czarnego bzu i lipy z dodatkiem łyżki miodu, soku z połowy cytryny oraz szczypty imbiru, cynamonu, zmielonego tymianku i zmiażdżonego goździka.

http://anna.katowice.w.interia.pl/gg/lekarz.gif


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#2 2009-02-22 11:10:24

 krecik

.

Skąd: Czeska Lipa
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1645
Punktów :   

Re: ZDROWIE I URODA

Domowe przepisy na przeziębienie

Zima zwiększa zapotrzebowanie na domowe leki przeciwko przeziębieniom. Ile domów tyle metod leczenia. Pomyślałam, że warto zebrać je by móc stosować hurtowo.
1.Herbata z sokiem malinowym( ale prawdziwym sokiem a nie syropem ze sklepu- nawet te o swojsko brzmiących nazwach są syropami a nie prawdziwymi sokami.
2.Herbata z cytryną i miodem, suszonymi malinami, wódką, whisky, gożdzikami. Może być czarna. Ja preferuję zwykłą senchę.
3.kogel-mogel. Wersja dziecięca tylko jajko i cukier - taka bardziej dorosła- wzbogacona spirytusem lub whiskey.
4.Grzane wino - z cynamonem, miodem, goździkami, rodzynkami, migdałami, cząstkami pomarańczy.
5.Zwykła cytryna z cukrem - wykręca usta ale rzeczywiście pomaga na gardło
6. Syrop czosnkowy Babci Tosi. Najgorsze lekarstwo jakie znam. Już wolę ból gardła i gorączkę niż picie tego specyfiku. Podobno pomaga ale, żeby tak się stało trzeba jeszcze uwierzyć w działanie tego leku.Ja nie wierzę.
7.Rzucie aloesu-  Smak gałązek aloesu jest bardzo delikatny. Podobno pomagają na gardło- ja to pamiętam tylko jako coś smacznego.
8.Mamałyga ze śmietaną i kasza manna z sokiem malinowym.Teraz się wszyscy oburzą,że nie są to potrawy lecznicze. Może i nie są ale mnie leczyły.
9.Najświeższy wynalazek leczniczy. Drink na bazie czerwonego jasia wędrowniczka - polecany przez znawców tegoż trunku. Kieliszek whiskey, kieliszek śmietanki 30%, trochę miodu i lód. Wymieszać dokładnie i pić. Uwaga! Zabójczy- może nawet bardziej niż grzaniec ale działa.
10.Adwokat domowej produkcji.Tajna receptura mojego męża w połączeniu ze świeżymi jajkami(dostawa przemyska:) leczy gardło przez cały rok. Idealny do lodów.Niestety szybko mi się przejadł. Po roku przerwy zatęskniłam za kieliszkiem- oczywiście jako lekarstwo.


http://krecik22.pl.tl/sig.png

Offline

#3 2009-02-22 18:25:00

dana

Stały Bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 108
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

Bardzo łatwa w przygotowaniu i dużo zdrowsza od mineralnej. Mam kilka książek prof. Tombaka w których opisuje zdrowy styl życia.
W jednej z jego książek jest przepis na wodę  strukturowaną. Do naczynia wlewamy przegotowaną wodę z kranu i wkładamy do zamrażalnika. Musimy naczynie wyjąć wtedy, kiedy lód osiądzie na ściankach a woda  w środku pozostanie nie zamrożona. Ta właśnie woda to woda strukturowana, zbliżona do wody w organizmie, bez porównania lepsza od każdej mineralnej. Pita szczególnie na czczo, oczyszcza nasz organizm z różnych nieczystości. Na temat tej wody możemy poczytać tu:
http://fitness.magicsport.pl/160,woda.html

Polecam


Smutek to najbardziej egoistyczne z uczuć.

Offline

#4 2009-02-22 18:33:45

 krecik

.

Skąd: Czeska Lipa
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1645
Punktów :   

Re: ZDROWIE I URODA

Dancia ja znam te ksiązki i też polecam wszystkim są przydatne
a ja dodam jeszcze tą stronkę http://www.tombak.pl/home.htm


http://krecik22.pl.tl/sig.png

Offline

#5 2009-03-23 0:27:04

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

Wszystko pięknie, tylko czemu mi się nie chce tego robić?


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#6 2010-05-02 12:13:04

 Azara

Lady

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 915
Punktów :   

Re: ZDROWIE I URODA

Wszystko co zdrowe jest niedobre. Nigdy nie spotkałam kalorii, których bym nie lubiła


Cierpliwy człowiek nawet kamień ugotuje.  http://www.en.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_in_dreams.gif

Offline

#7 2010-05-17 8:01:27

 krecik

.

Skąd: Czeska Lipa
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1645
Punktów :   

Re: ZDROWIE I URODA

Uważaj na wirusowe zapalenie wątroby typu C!

Wirus ten powoduje zapalenie wątroby, które z powodu specyficznego przebiegu i możliwych powikłań stanowi coraz poważniejszy problem, który niestety jak dotąd nierzadko jest niedoceniany przez środowiska medyczne, a także opinię publiczną.


Zakażenie można rozpoznać wykrywając we krwi przeciwciała przeciwko wirusowi (stają się wykrywalne po 4–10 tygodniach od zakażenia, zwykle 7–8 tygodni) testem ELISA lub materiał genetyczny wirusa (RNA) testem RT–PCR (można go wykryć po 1–2 tygodniach od zakażenia). Z uwagi na koszty rutynowo stosuje się wykrywanie przeciwciał, a metodę RT-PCR w uzasadnionych przypadkach (np. u pacjentów z niedoborami odporności, którzy nie wytwarzają przeciwciał w wystarczającej ilości). U osób z rozpoznanym zakażeniem można i należy wykonać inne badania diagnostyczne, które pozwolą na ocenę zaawansowania procesu i perspektyw leczenia. Do takich badań należy zaliczyć biopsję wątroby (nakłucie specjalną igłą i pobranie niewielkiej ilości komórek) z oceną mikroskopową pobranego materiału w celu określenia stopnia uszkodzenia wątroby (i jej zwłóknienia); ostatnio czynione są próby, żeby stosować zamiast biopsji rozmaite badania nieinwazyjne (fibroskannig, elastografia, badanie różnych parametrów krwi), ale nadal biopsja pozostaje „złotym standardem”. Ponadto należy ustalić genotyp i podtyp wirusa, aby określić przebieg leczenia. Poza tym w zależności od przebiegu klinicznego wykonywane są inne badania w razie  potrzeby.
  W leczeniu zakażeń HCV stosowane są 2 leki — interferon (IFN; białko człowieka o różnym działaniu w tym przeciwwirusowym) i rybawiryna (RB; syntetyczny lek przeciwwirusowy). Interferon otrzymywany jest syntetycznie i stosowany najczęściej w postaci pegylowanej (Peg IFN-α; interferon tutaj związany jest z polietylenoglikolem), która charakteryzuje się dłuższym okresem półtrwania w organizmie. W ostrych zakażeniach HCV stosuje się sam interferon, a w przewlekłych skojarzenie interferonu z rybawiryną. Leczenie monitorowane jest przez wykrywanie materiału genetycznego HCV we krwi i oznaczanie na tej podstawie wiremii (liczby wirusów w 1 ml krwi). Przewlekłe zakażenie HCV należy leczyć w zależności od genotypu 24 lub 48 tygodni (dominujący w Polsce podtyp 1b wymaga dłuższego czasu trwania terapii), ale obecnie dąży się, aby w miarę możliwości czas terapii skracać (w przypadku zakażeń z niską wiremią). Po 12 tygodniach leczenia oceniana jest wiremia, i jeśli nie spadnie ona co najmniej 100×, to leczenie jest przerywane, ponieważ nie daje ono znaczących szans powodzenia (tylko 1 proc.– 2 proc.); w przypadku zakażeń genotypami dobrze reagującymi na leczenie nie stosuje się oceny wiremii po 12 tygodniach. Kryterium wyleczenia jest tzw. SVR (ang. sustained virological response — przetrwała odpowiedź wirusologiczna), czyli sytuacja, kiedy po 6 miesiącach od zakończenia pełnego cyklu leczenia nie można wykryć RNA wirusa we krwi. W przypadku przewlekłych zakażeń SVR można uzyskać u 70 proc.– 90 proc. pacjentów zakażonych HCV z genotypem 2 lub 3 (najlepiej reagują na leczenie) i u 41 proc.– 52 proc. pacjentów zakażonych HCV z genotypem 1 (dominuje w Polsce; najsłabiej odpowiada na leczenie). W przypadku leczenia ostrych zakażeń eliminację HCV uzyskuje się u około 90 proc. pacjentów. U kilku do kilkunastu procent pacjentów niestety trzeba przerwać leczenie z powodu działań niepożądanych, a u 30 proc.– 40 proc. może być konieczna zmiana dawek leków. Działania niepożądane są liczne. U prawie wszystkich pacjentów występują objawy grypopodobne na początku leczenia. Inne objawy niepożądane to głównie uczucie zmęczenia, bóle głowy i mięśni a także zaburzenia nastroju, aż do depresji. U osób z ciężką marskością wątroby ostateczne leczenie stanowi przeszczep tego narządu (w przypadku nieusunięcia HCV leczeniem przeciwwirusowym może dojść do wtórnego zakażenia przeszczepionej wątroby).

Dotychczas nie wynaleziono skutecznej szczepionki przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu C. Dostępne są jedynie szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B) oraz wirusowemu zapalenie wątroby typu A (WZW A).

Z uwagi na to, że leczenie zakażeń HCV (szczególnie przewlekłych) nie jest wystarczająco skuteczne i obarczone licznymi działaniami niepożądanymi naukowcy prowadzą liczne badania nad nowymi lekami, które po pierwsze wydłużą życie osób zakażonych wirusem, a także ograniczą liczne skutki uboczne stosowanych leków.


http://krecik22.pl.tl/sig.png

Offline

#8 2011-06-04 13:02:57

 Azara

Lady

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 915
Punktów :   

Re: ZDROWIE I URODA

Jak ustrzec się trujących ogórków?

W Niemczech wybuchła panika, która zaczyna rozlewać się na wszystkie kraje Europy. Mordercze bakterie EHEC, czyli szczep pałeczki okrężnicy Escherichia coli, zabiły już 14 osób i zaraziły kolejnych 1200. Ofiary jadły ogórki sprowadzone z Hiszpanii. Nasze służby sanitarne nie wykryły trujących bakterii, ale niewykluczone, że skażone warzywa są już w Polsce. Sprawdź, jak się uchronić przed zarażeniem.
Eksperci nie mają wątpliwości, że sposobem na uniknięcie zarażenia jest przestrzeganie higieny. - Jeśli będziemy dbać o czystość, nie mamy się czego obawiać. Częste mycie rąk, a także dokładne mycie warzyw uchroni nas przed zakażeniem - zapewnia dr Andrzej Trybusz, szef wielkopolskiego sanepidu.
Mimo tak prostych zasad ostrożności w Europie zachodniej choruje już ponad 1200 osób. W Niemczech, gdzie z powodu tej bakterii, zmarło już 14 osób. Kolejne przypadki odnotowano m.in. w Austrii, Wielkiej Brytanii i we Francji. Nasze służby jak dotąd nie odkryły groźnych bakterii. W szczecińskim szpitalu w ciężkim stanie leży zarażona bakteriami Polka, która na stałe mieszka w Niemczech. Lekarze podejrzewają, że 31-latka właśnie tam się zaraziła. Kobieta będzie musiała przejść operację przeszczepu nerki.


Cierpliwy człowiek nawet kamień ugotuje.  http://www.en.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_in_dreams.gif

Offline

#9 2011-07-11 11:49:18

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

Oj oj oj ... ale mam opóźnienie ... dopiero teraz wypatrzyłam ten temat.  http://i1119.photobucket.com/albums/k635/mtgirl79/smileys/th_crying.gif

W związku z podejrzeniami, jakobym zarażała ...
http://img21.dreamies.de/img/992/b/3mnu6ug0zus.gif
Muszę wydać oświadczenie:

To nie moja sprawka!   http://i11.photobucket.com/albums/a155/Yofclef/Smiley%20faces%201/lookheref.gif

                       Ecola. http://i264.photobucket.com/albums/ii199/THETRIBEOF_5/Black%20Eyed%20Smileys/th_blk4.gif

http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/smilies/%5Bdblpt%5Dyess%5Bdblpt%5D


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#10 2011-11-11 14:56:10

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

Fitness i aerobik dla kobiet Bardzo ważny dla naszego zdrowia i wyglądu jest ruch, dlatego proponuję ćwiczenia. Wybrałam kilka z kanału użytkownika fitnessNaMaksie. Poniżej filmik z rozgrzewką oraz link do playlisty - Fitness Na Maksie.http://www.youtube.com/playlist?list=PLDA62DF78AA391C3B  http://i1098.photobucket.com/albums/g362/ecolacom/Ludzie/ththreadmill-1.gif


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#11 2011-11-27 12:43:15

 Azara

Lady

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 915
Punktów :   

Re: ZDROWIE I URODA

Od 2013 r. stopniowe zrównywanie i podwyższanie wieku emerytalnego
Premier Donald Tusk zapowiedział w sejmowym expose stopniowe zrównywanie i podwyższanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn od 2013 roku, docelowo do 67 roku życia.
Jak przekonywał Tusk, zmiany w systemie emerytalnym są konieczne, "jeśli myślimy na serio o tym, by polskie finanse publiczne były rzeczywiście bezpieczne". "Jeśli myślimy, a musimy myśleć w perspektywie nie najbliższego budżetu i nie tej kadencji, ale i w kategoriach bezpieczeństwa emerytalnego dzisiaj ludzi młodych, ale i takiej stabilności finansowej, która nam umożliwi stabilne wypłacanie emerytur dzisiaj i w niedalekiej perspektywie" - podkreślił.

"Aby to uzyskać konieczne jest przedłużenie czasu pracy, by podwyższyć próg przechodzenia na emeryturę" - powiedział szef rządu. "Nie utrzymamy tego systemu emerytalnego, nie utrzymamy Polski na powierzchni wody, jeśli nie zdecydujemy się na ten twardy krok" - dodał.

Jak zapowiedział, od 2013 roku stopniowo zrównywany i podwyższany będzie wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. "Finalnie do 67 roku życia" - powiedział.

"Co cztery miesiące wiek emerytalny przesuwać będziemy o kolejny miesiąc, co oznacza, że z każdym rokiem pracować będziemy dłużej o trzy miesiące, co będzie oznaczało, że ten poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągniemy w roku 2020, a dla kobiet w roku 2040" - powiedział premier.

Według premiera, dzięki tym zmianom państwo przestanie nadmiernie się zadłużać. "To umożliwi wypłacanie emerytur wszystkim i dzisiaj, i w przyszłości" - mówił.

"Jeśli chodzi o rok 2020, to w tej perspektywie, dzięki wprowadzeniu tej zmiany, ten dług w relacji do PKB spadnie do 44 proc., w roku 2030 do 40 proc., a do roku 2040 do 35 proc. PKB" - mówił. Jak zaznaczył, jest to postępowanie, które może Polsce zagwarantować trwałe bezpieczeństwo finansów publicznych.(PAP)


Cierpliwy człowiek nawet kamień ugotuje.  http://www.en.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_in_dreams.gif

Offline

#12 2011-12-23 12:46:48

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

Bardzo przypadła mi do gustu zumba i zapraszam do ćwiczeń, przyda się zwłaszcza przed balem sylwestrowym. Poniżej 1 filmik i link do listy odtwarzania - Zumba cu Andrei .http://www.youtube.com/playlist?list=PL029FB4B888240F38


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#13 2012-02-14 13:54:03

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

CO TO JEST A6W

Jest to system ćwiczeń na brzuch. Robi się go przez około 42 dni.


Aerobiczna "szóstka" Weidera.

Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego. Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu.

I tak:
1 dzień - 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2, 3 dzień - 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4, 5, 6 - dzień - 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7, 8, 9, 10 - dzień - 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11, 12, 13, 14 - dzień - 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15, 16, 17, 18 - dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19, 20, 21, 22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23, 24, 25, 26 - dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27, 28, 29, 30 - dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31, 32, 33, 34 - dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35, 36, 37, 38 - dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39, 40, 41, 42 - dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu

UWAGA!!!
Gwarancją całego sukcesu, czyli otrzymanie po sześciu tygodniach wymaganego efektu jest dokładne wykonywanie wszystkich ćwiczeń i bezwzględne ćwiczenie każdego dnia od chwili rozpoczęcia programu. Każdy dzień ma swoją wartość dla motorycznego pobudzenia mięśni brzucha tak, aby nie miały one większej przerwy niż jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich długotrwałe obciążenie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku końcowego.

Opis ćwiczeń wykonywanych w jednej serii:

1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w części piersiowej (część lędźwiową pozostaje prosta na podłożu) jednocześnie unosimy jedną nogę w górę zginając część udową w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kąta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie przejście do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.

2.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego tą tylko różnicą, że ruch jest wykonywany jednocześnie do obu nóg.

3.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z tą tylko różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napięcia następuje nie dłońmi, lecz łokciami.

4.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że ręce nadal są splecione jak w ćwiczeniu trzecim.

5.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego tą tylko różnicą, że nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia mięśni, lecz cały sens polega na tym żeby wszystkie skrętoskłony wykonać w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).

6.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy nogi do góry całkiem wyprostowane


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#14 2012-02-14 13:57:36

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

http://i.pinger.pl/pgr23/f411d535000a32694a55e393/tabela+a6W.gif

I obrazowo - tabela z ilością serii wykonywanych ćwiczeń.
http://i.pinger.pl/pgr460/4cfa2328001c25fd4a3e8c3d/a6w2nl.jpg


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#15 2013-04-13 8:44:57

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: ZDROWIE I URODA

Z kijkami można zobaczyć głównie panie, ale nie tylko, bo nordic walking może uprawiać każdy. Nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Każdy, kto już potrafi chodzić lub mimo zaawansowanego wieku jest w stanie jeszcze wykonywać tę czynność, może śmiało złapać za kijki. Oczywiście, w zależności od kondycji fizycznej, niektórzy będą chodzili szybciej i na dłuższe dystanse, inni nie będą mogli nadmiernie się forsować. Ale jedni i drudzy na tym skorzystają.
Jeszcze kilka lat temu nordic walking był kojarzony ze schorowanymi, starszymi osobami, które w ten sposób się rehabilitują. Szybko jednak dyscyplina stała się popularna jako tzw. nordic plotking, czyli okazja do poruszania się na świeżym powietrzu i "poplotkowania". Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że to sport naprawdę dla każdego. Jest stosunkowo prosty do opanowania. Obowiązuje zasada, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę i odwrotnie. To też jedna z najtańszych dyscyplin sportowych. Potrzebne są bowiem tylko kijki oraz wygodne buty.
Chodzenie z kijami daje więcej niż bieganie. Aktywizuje większą liczbę mięśni, rozwija klatkę piersiową, bicepsy, tricepsy, mięśnie brzucha. Usprawnia układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, poprawiając pobór tlenu nawet o ponad 50 procent. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Godzinny marsz nordic pozwala spalić od 400 do 450 kalorii, podczas gdy zwykły - ok. 280.

Technika chodzenia Nordic Walking - krótko, zwięźle i na temat.

Na pierwszy rzut oka, wydawać się może że nie ma nic prostszego niż Nordic Walking. Przecież to takie banalne wystarczą 2 kijki i do dzieła. Pozory jednak mylą i niestety sporo osób chodzących z kijkami nie robi tego prawidłowo, nie wykorzystuje więc korzyści płynących z prawidłowego treningu Nordic Walking.

Najlepiej naukę chodzenia zacząć od kilku ćwiczeń, które pomogą w opanowaniu kroku.
Postawa: Podczas chodzenia plecy powinny być wyprostowane (nie garbimy się), brzuch wciągnięty, łokcie rozluźnione i w miarę proste, ale nie sztywne. W miarę jak przyspieszymy pozwólmy ciału pochylić się trochę do przodu.
Kroki stawiamy zaczynając od pięty, przez śródstopie, wybijając się z palców. Kroki powinny być trochę dłuższe niż zazwyczaj, tak aby czuć rozciąganie w pachwinach.
Ręce i nogi pracują naprzemiennie: lewa noga, prawa ręka i odwrotnie. Rękami poruszamy naturalnie do wysokości pępka.


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

Forum PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki. Dziękujemy za wizytę. Jeśli się spodobało - zapraszamy ponownie :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.us5sosweetsboys.pun.pl www.hogwartrpg.pun.pl www.feralheartforum.pun.pl www.pzwmyslenice.pun.pl www.fs2pl.pun.pl